Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
Wynajem pokoju czy kawalerki?
Lifestyle

Wynajem pokoju czy kawalerki?

Przychodzi taki dzień w życiu każdego z nas, kiedy trzeba opuścić rodzinne gniazdko i zasmakować samodzielnego życia. Jednak nie jest to takie proste. Wybór mieszkania to bardzo istotna sprawa i trzeba się nad nią bardzo mocno zastanowić.

Myślę, że dla każdego młodego człowieka najważniejsza jest cena nowego lokum. Mało kogo stać od razu na starcie na kupno mieszkania czy tym bardziej domu (chyba, że finansują go rodzice). W takiej sytuacji najlepszą opcją jest wynajem kawalerki. Dlaczego właśnie kawalerka, a nie pokój? Własne mieszkanie posiada wiele zalet. Nie musisz użerać się z lokatorami, ani martwić się o to, że któryś z nich może okazać się nieuczciwy. Własna kuchnia i łazienka tylko dla Ciebie to kolejne zalety mieszkania w kawalerce.

kawalerkaJednopokojowe mieszkanie nie oznacza tego, że musisz bytować w nim sam. Zmieści się tam również Twój partner lub partnerka, a na początek jest to o wiele tańsza opcja niż wynajem większego lokum. Istotna jest także lokalizacja. Mieszkanko w centrum Warszawy będzie nieporównywalnie droższe od tego w centrum Radzynia Podlaskiego. Jednak nie warto wynajmować mieszkanie, które znajduje się daleko od pracy czy uczelni. Może bowiem okazać się, że zaoszczędzone na wynajmie pieniądze przeznaczysz w takiej sytuacji na dojazdy, a kto zwróci Ci utracony w pociągach i tramwajach czas? Warto więc przemyśleć dokładnie ten temat i podliczyć wszystkie koszty związane ze zmianą miejsca zamieszkania.

Dobrą opcją są kawalerki w Katowicach. Miasto jest duże i posiada wszystkie udogodnienia i unowocześnienia, a zarazem nie jest bardzo drogie. Wynajem kawalerki w jego centrum nie będzie należało do najtańszych, ale mimo wszystko będzie dobre na studencką kieszeń. Dobrze jest więc poważnie zastanowić się przed wyborem studiów w jakim konkretnie mieście chcesz się uczyć. Najtańszymi i najbardziej sprzyjającymi żakom miastami są Łódź i właśnie Katowice.

Wynajem kawalerki w Katowicach czy Łodzi jest więc najbardziej opłacalną sprawą o zdecydowanie większych zaletach niż wynajem pokoju.