Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
Wiadomości

Wady i zalety sufitów podwieszanych i napinanych

Sufity napinane w dniu dzisiejszym to nowość na rynku budowlanym. Jest to ciekawa alternatywa dla sufitów podwieszanych, robionych z kartongipsu. Zresztą obydwa typy sufitów mają swoje wady oraz plusy. Sufit podwieszany daje szansę aby otrzymać kompletnie płaską konstrukcję sufitu. Doskonale chowa wszystkie rysy czy części instalacji grzewczej. Dzięki nim można zmniejszyć wysokość pomieszczenia.

Montaż sufitu powiązane jest jednakże z koniecznością zrealizowania większych prac. W pierwszej kolejności wykonuje się specjalistyczny stelaż, jaki musi podtrzymać płyty a w dalszej kolejności miejsce ma montaż.Finalizując montaż należy wypełnić szparki pomiędzy częściami sufitu. To dobry sposób na minimalizację dźwięków dobiegających z pomieszczenia powyżej. Na całe nieszczęście montowania sufitu podwieszanego wiąże się z potrzebą wywalenia każdych mebli z pokoju. W trakcie instalacji i głównie cięcia płyt mocno się bałagani. Od takiego problemu zwolnić może nas sufit napinany. Sufity napinane to bardziej kosztowna opcja dla sufitu podwieszanego.

sufit napinany w mieszkaniuZastosowanie sufitów napinany jest niesamowicie duże, da się otrzymać wiele opcji aranżacyjnych. Gdy pomieszczenie jest bardzo niskie trzeba myśleć o suficie napinanym z tkaniny imitującej odbicie w lustrze. To idealny pomysł na optyczne powiększenie niskiego pomieszczenia. Z innej strony niebywale ciekawy efekt ma się możliwość dostać kiedy postawimy na sufity napinane z ekonomicznym podświetleniem ledowym. Wielce atrakcyjnie prezentuje się również możliwość stworzenia specjalnego nadruku na sufit napinany. W takim celu należy sięgnąć po zdjęcie czy też wspaniałą wizualizację. W sklepach można kupić też sufity napinane 3D. Dla zwykłych kontrahentów jednakże jest to niezwykle kosztowne rozwiązanie. Sufity napinane 3D ujrzeć można często w klubach albo innego rodzaju rozrywkowych lokalach. Instalacja takiego sufitu zajmuje tylko parę chwil. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak i przy napinanym da się udoskonalić wyciszenie mieszkania. W ten sposób najmniejsze głosy nie miały możliwości do nas trafiać.

Na dzień dzisiejszy proponowane na rynku sufity napinane mogą mieć preferowany przez Klienta kształt dla przykładu kuli. Trzeba jedynie włączyć własną wyobraźnię. Jak już mówiłem wielkim problemem takich sufitów jest ich wartość. Wynosi ona nawet około 140 zł za metr kwadratowy.