Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
zadbane włosy
Uroda

Sposoby na piękne i zdrowe włosy

Fryzura to znak rozpoznawczy każdej niewiasty. Troszczenie się o nie wielokroć stwarza kłopoty. Cześtokroć wystawiamy je na niewłaściwe warunki choćby systematycznie osyszając suszarką czy też prostując. Włosy nadzwyczaj nieturdno jest , znacznie trudniej odbudować.

Mycie włosów

Poważnie zniszczone włosy potrzebują bardzo często długich terapi, które częstokroć są też drogie. Podstawą pielęgnacji jest oczyszczenie włosów. Powinniśmy brać szampony naturalne, bez parabenów a także, takie dopasowane do naszego typu włosów. Co istotne, przed umyciem należy także nie zapomnieć o skrupulatnym rozczesaniu włosów. Włosy trzeba traktować w niezwykle delikatny sposób.

pielęgnacja włosówOdżywianie

Drugim szczeblem w systematycznej pielęgnacji włosów powinno być ich „żywienie”. Bazowe produkty, jakie znajdziemy w sklepach to produkty do zmywania oraz bez spłukiwania. Dla włosów cienkich o wiele odpowiedniejszym wyjściem będą produkty, które po nałożeniu powinno się spłukać. Maskę, podobnie jak szampon należy dostosować do rodzaju włosów, by zbytnio ich nie obciążała.

Rekonstrukcja

Znaleźć można bardzo dużo metod regeneracji włosów. Jednym z nich jest wykorzystywanie różnego rodzaju olejków. Coraz częściej stosowanym staje się czarny olej jamajski, jaki posiada lepsze właściwości od standardowego olejku. Przy kuracji olejkami powinno się w szczególności pamiętać o regularności, dzięki której możemy uzyskać pożądane wyniki.