Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
DOM Porady

Skandynawia we wnętrzach

Jeżeli kiedykolwiek byliście w krajach skandynawskich, perfekcyjnie zdajecie sobie sprawę, jaki jest tam mikroklimat. Jest zimny oraz przejmujący. Jednak pomieszczenia umeblowane w trendzie nordyckim, w ogóle nie oddają dominującego tam przenikliwego klimatu. Wręcz odwrotnie. Pomieszczenia, w jakich króluje tenże trend są ciepłe i słoneczne. Gustowne naddatki nadają miejscu przytulny charakter. Stąd też coraz więcej osób decyduję się, żeby urządzić swoje lokum właśnie w tym stylu. Które meble, a także składniki pomieszczenia powinniśmy dobrać, żeby urządzić nasz dom w trendzie nordyckim?

Jak zaaranżować wnętrze po skandynawsku

Moda na trend nordycki dotarła właściwie już do większości zakamarków świata. W naszym kraju także cieszy się wschodzącą wziętością. W stylu skandynawskim przeważają przede wszystkim jasne kolory. Stropy oraz ściany powinny być w kolorze śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy się zdecydować w szczególności te stworzone z drewna w jasnym odcieniu. Co do dodatków, które preferujemy ulokować w naszym gniazdku, prawidłowo zdecydować się na dużą ilość poduszek, kap lub pledów. Również miło postrzegane będą dywany, jakie nadadzą ciepła miejscom. To, co odznacza ten trend na tle pozostałych, to jego funkcjonalność, skromność także wygoda. Odstępujmy od sztucznych surowców. Mieszkanie po nordycku cechuje się konkretnymi kształtami także barwami. Dobrane przez nas detale wystroju pomieszczenia mogą być tęczowe. Korzystnie gdyby były w kolorach bladych. By nadać mieszkaniu jeszcze bardziej indywidualny wygląd, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe ilustratory. Nie ma też przeciwskazań, by ulokować w niewielu miejscach nasze bliskie aforyzmy.

CZYTAJ TAKŻE – Sufit napinany PCV konserwacja – pytania i odpowiedzi

Nowomodny minimalizm

Trend nordycki wyróżnia się zwłaszcza minimalizmem. Nie starajmy się gromadzić w naszym wnętrzu morza akcesoriów. Wyselekcjonowane przez nas rzeczy powinny być przede wszystkim proste także lekko wyglądające. Mile widziane będą też dodatki wyprodukowane z metalu, plastiku, bądź szkła. Kluczowe jest to, iż przy właściwie niewielkim wkładzie finansowym, może ulepszyć charakter naszego mieszkania oraz radować się nowomodnym mieszkaniem.