Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
nieruchomości będzin
Nieruchomości

Rozważ Śląsk, jako dobre miejsce do zamieszkania

Rozważasz kupno lokum na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były z pewnością Katowice – centrum całego śląska. Katowice to z pewnością doskonała lokalizacja do zamieszkania. Wypada niemniej jednak rozważyć też inne miejscowości. Prawie wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, przez co masz szansę zakupić nieruchomość po niższej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest wiele atrakcyjnych lokalizacji. W naszym wpisie przyjrzymy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w wielkiej odległości od Katowic, które gwarantuje mnóstwo atrakcji swoim mieszkańcom. Wśród atrakcji, na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę należy wymienić:
– miejskie mury obronne z XIV wieku
– gmach Starostwa Będzińskiego
– grodzisko wczesnośredniowieczne na Górze św. Doroty
– stary dworzec kolejowy Będzin (pocz. XX w.).
Miasto jest podzielone administracyjnie na 8 rejonów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście i Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są dość dużo niższe niż w innych miastach na Śląsku, jak Katowice czy Tychy. Jeśli pragniesz przejrzeć oferty domów i mieszkań na sprzedaż bądź wynajem wejdź na stronę agencji nieruchomości REMAX Gold.

Tychy

Tychy przez wielu ludzi są uważane za jedno z bardziej interesujących miast do zamieszkania na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu z innymi miastami, mimo tego w dalszym ciągu jest z nimi wyśmienicie skomunikowane. Jesteśmy w stanie w tym mieście odnaleźć wiele miejsc, w których można odpocząć w tym Staw Suble i Park Północny przy ulicy Edukacji. Na korzyść bez wątpienia działa też stosunkowo niewielki poziom bezrobocia. Miasto stawia także na sport oraz inne atrakcje, dzięki czemu nie łatwo się w nim nudzić. Rozpatrujesz przeprowadzkę? Obejrzyj oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska znajduje się na Wyżynie Śląskiej w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma bogatą historię, jaka wpłynęła na obecny wygląd miasta. Ruda Śląska ma do zaoferowania wiele zajmujących zabytków w tym między innymi:
– Pałacyk Donnersmarcków (poł. XVIII)
– Kościół pw. św. Pawła Apostoła (1912)
– Kościół pw. św. Wawrzyńca i Antoniego (1907-1909)
Pod względem kultury zdołamy również znaleźć dobre propozycje w tym. między innymi Kino Cinema City, Miejskie Centrum Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miasto z korzystnymi cenami nieruchomości, w jakich opłaca się rozpatrzyć zakupienie nieruchomości. Oprócz lokali w starym budownictwie można tutaj znaleźć też ciekawe oferty na nowych osiedlach. Aby sprawdzić, aktualne oferty sprzedaży oraz wynajmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.