Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
DOM Porady

Przedwojenne budownictwo

Wielu postaciom, kamieniczki kojarzą się specyficznym nastrojem. Nadzwyczaj często są to gmachy, które powstawały w okresie przedwojennym, kiedy to najcenniejsze dla architektów było popisanie się swoim kunsztem. Dlatego też, gdy przejdziemy się alejkami miasteczek, nie odnajdziemy dwóch identycznych obiektów pochodzących z tamtego okresu. Co najwyżej, mogą one posiadać trochę części wspólnych, jednakże przenigdy nie będą takie same. To, co jednoczy wszystkie wnętrza ulokowane w kamienicy, to spore mieszkania, które dostarczają nam wspaniałe możliwości aranżacji wnętrza. Znajdziemy ponadto mieszkania mające bardzo ogromną powierzchnie, którą możemy dobrze zużytkować. Wbrew pozorom, nawet małe lokum pozwala nam na ładne zaaranżowanie mieszkania.

Współczesny styl w starej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, zastanów się nad uwidocznieniem ceglanej ściany. Dzięki temu uwypuklisz nie jedynie przedwojenny nastrój, lecz dodatkowo nadasz pomieszczeniu industrialny wygląd. Z cegłą będą się świetnie łączyć ściany w tonie śnieżnej bieli. Co do umeblowania, to do takiego wnętrza perfekcyjnie będą pasować meble w jasnych kolorach. Żeby uwypuklić industrialny charakter pomieszczenia, rozważ przymocowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one miejscu nie zaledwie nietuzinkowego wyglądu, lecz oświetlenie otrzymane w ten sposób, nie będzie aż tak ciężkie. Żeby złamać jasne odcienie ścian także mebli, należałoby zakupić kanapę lub fotele w żywych tonach, jak na przykład pomarańczy bądź zieleni. Na ceglanych ścianach idealnie będą się prezentować obrazy, czy półki z lekturami w głębszych odcieniach.

CZYTAJ TAKŻE – blog.dpsceilings.com

Użyj dostępną powierzchnię

Wysokie stropy, potrafią kojarzyć się większości jednostek z przestrzenią, jaką niezwykle skomplikowanie jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na pomniejszenie pomieszczenia. Jest to rozsądne rozstrzygnięcie. Powoduje, iż pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Jeśli mamy drobniejsze mieszkanie, umiemy również zdecydować się na wykorzystanie antresoli. Dzięki temu rozbijemy przestrzeń na dwa różne poziomy. Także dzięki temu rozwiązaniu uzyskamy miejsce, które potrafimy w dowolny sposób zaaranżować. Posiadając jedynie jeden pokój, możemy tam umieść nasze pomieszczenie do sypiania. Jeśli mamy dwa, lub trzy pomieszczenia, może się tam znaleźć kącik do roboty, lub nasza własna biblioteczka.