Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
pranie
Porady

Pranie – czy faktycznie jest proste?

Pranie choć zdaje się być pracą wysoce nietrudną, wielu osobom może stwarzać spory kłopot. Innowacyjne urządzenia piorące mają programy przedstawione w dość jasny sposób, jednak, co jeśli nasza pralka nie ma takich ułatwień? Oto parę porad, które trzeba wziąć pod uwagę!

1. Sortowanie prania

Ważne, żeby nie upychać wszystkich ciuchów jednocześnie do pralki. Sortujemy ubrania po kolorach i materiałach, z których są zrobione. Jeśli chodzi o kolory to pranie wypada podzielić na białe, czarne jak również kolorowe. Odpowiednia selekcja kolorów umożliwi uniknięcie pofarbowania ciuchów. Nie każdy materiał lubi taką samą temperaturę. Najlepiej odczytywać metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez producenta. W odmiennej temperaturze będziemy prali materiał jeansowy, jedwab czy akryl.

proszek do prania kolorowego2. Sprawdzaj metki!

Jak już wcześniej pisaliśmy korzystnie jest spojrzeć na wskazówki tyczące się prania zawarte na metce. Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie wyłącznie, jaka jest najlepsza temperatura prania, lecz również czy w ogóle powinniśmy prać albo prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo istotny jest wybór dobrej temperatury. Lekkie materiały pierzemy w małych temperaturach. Trudne zabrudzenia w wysokich. Także czarne ciuchy warto prać w niskich temperaturach, dzięki temu nie stracą tak prędko swego koloru.

4. Wybór substancji do prania

Ciemne, białe czy też kolorowe? W zależności od tego, jakie będzisz robić pranie, wybierz odpowiedni specyfik. Dostępnych jest bardzo dużo produktów – proszki, kapsułki i płyny. Nie zapomnij, aby detergent był dopasowany do koloru prania! Komplementarnie warto również użyć preparatu do płukania, jaki nada ciuchom świeży zapach. Możesz także dorzucić do pralki specjalne chusteczki, które mają za zadanie wychwytywać pigmenty, jakie ewentualnie mogły by ufarbować pozostałe pranie.

5. Uruchamiamy pranie

Posortowane ubrania należy umieścić w bębnie pralki, dołożyć detergenty do prania, ustawić właściwy program, zatrzasnąć drzwi od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, że bardzo proste?