Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
Powiększaniu biustu
Uroda

Powiększaniu biustu

Piersi są jedną z tych części ciała, które bardzo często wiążą się z licznymi kompleksami. Wiele kobiet uznaje swój biust za zbyt mały czy niewystarczająco jędrny. Oczywiście, często ten problem można rozwiązać za pomocą pracy nad samooceną i pokochaniem swojego ciała. Nie zawsze się to jednak udaje. Czasami warto zainwestować w interwencję chirurgiczną, aby znacznie poprawić jakość swojego życia.

Piersi można powiększyć na wiele sposobów. Jakie metody są najczęściej używane i czym się one charakteryzują?

BRAVA

Powiększanie biustu bez operacji gwarantuje metoda BRAVA. Nie wiąże się ona też z żadnymi powikłaniami. Na czym polega więc ten rewolucyjny sposób zwiększania swojego rozmiaru?
Kobieta przez trzy miesiące, codziennie po kilkanaście godzin powinna nosić specjalny biustonosz tworzący podciśnienie. Za pomocą tej metody można powiększyć biust w niewielkim stopniu, a ponadto jest ona dość droga, dlatego na razie nie cieszy się dużą popularnością.

MACROLANE

Wyraźniejsze efekty i jednocześnie uniknięcie operacji można uzyskać dzięki metodzie MACROLANE. Polega ona na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Niestety, zabieg ten ma też pewien minus. Efekt nie jest trwały i wstrzyknięcie należy po jakimś czasie powtórzyć.

OPERACJA PLASTYCZNA

Często wybieraną metodą powiększenia piersi jest zabieg chirurgiczny. Polega on na zwiększeniu rozmiaru za pomocą specjalnych implantów. Czasami są to protezy silikonowe, a czasem protezy solne. Od ich doboru zależy nie tylko rozmiar, ale także kształt „nowego” biustu.

LIPOFILLING

Ciekawą i stosunkową nową metodą jest także lipofilling. Jej opis może brzmieć jak spełnienie marzeń niejednej kobiety. Dzięki temu zabiegowi możemy bowiem jednocześnie stracić nieco niepotrzebnego tłuszczu z bioder i uzyskać większe piersi.
Pierwszy etap lipomodelingu biustu to odessanie tłuszczu z miejsca, w którym jest on obecny w nadmiarze – zwykle są to fałdy brzuszne lub biodra. Następnie jest on przygotowywany i wprowadzany pod skórę na piersiach. Powiększanie biustu w ten sposób trwa zaledwie jeden dzień.
Co ważne – zabieg ten przyjmuje różne ceny, w zależności od tego, jak trudny do wykonania będzie. Najbardziej problematyczne jest zrobienie lipofillingu u bardzo szczupłej osoby, u której nie ma skąd pobrać nadmiernego tłuszczu. U niektórych takich kobiet wykonanie zabiegu nie będzie nawet możliwe.

Gdzie powiększyć piersi?

Powiększanie biustu powinnyśmy wykonywać w dobrej, sprawdzonej przez wiele zadowolonych klientem, klinice plastycznej. W dużych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, na pewno znajdziemy wiele profesjonalnych gabinetów, w których pracują doświadczeni lekarze. Doradzą nam oni najlepszą dla nas metodę powiększenia biustu.