Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
Zdrowie

Odszkodowanie za smog

Od kilku tygodni regularnie mówi się o smogu, o tym, że jest niedobry dla naszego zdrowia, systematycznie pojawiają się wiadomości w internecie odnośnie niego. Teoretycznie nie jesteśmy bezbronni, mamy możliwość dla przykładu: pozwać gminę za zabrudzony domek, głównie jego popsutą elewację. Co frapujące, można także dopominać się oddania opłaty klimatycznej, co poświadcza przyjazny prawnik za darmo.

smogJednakowoż w ważnej rzeczy jaką jest ludzie zdrowie, apel do sądu nie będzie możliwy z niezwykle oczywistej racji – nader trudno jest uzasadnić, iż zapylone powietrze miało zły wpływ na stan zdrowia, że przyczyną nieszczęsnej choroby jest smog. Tego typu dolegliwość miały prawo wzbudzić pozostałe pobudki, tego typu jak palenie petów, odżywianie, mało zdrowy tryb życia. Dlatego też tego typu pisma nie trafiają do sądów, od strony dowodowej jest to szczerze mówiąc niemożliwe. Kwestię tę miałaby szansę naprawić tylko zmiana zasad prawa, a powszechnie wszyscy zdajemy sobie sprawę prawo z problemem smogu po dziś dzień nie potrafi sobie poradzić.

Mamy prawo jeszcze podjąć próbę domagania się ochrony dóbr osobistych tego gatunku co szansa pobytu na świeżym powietrzu i wykonywania ćwiczeń, każdodniowy trening osób biegających w tej sytuacji jest niemożliwy z uwagi na kiepską jakość powietrza. W takim sprawie walczenie o zadośćuczynienie jest jak najbardziej możliwe.

Istnieje możliwość, że po jednym pozytywnym zamknięciu sprawy przez sąd a propos odszkodowania za smog zacznie się cała masa spraw tego typu.