Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
DOM Porady

Kiedy dobrze jest zdecydować się na pralko-suszarkę

Jeszcze parę dekad temu, pranie było szczególnie kłopotliwą powinnością. Teraz starczy wrzucić ubrania do pralki, a po wszystkim wywiesić całość na suszarce. W czasie gorącym, suszarkę zazwyczaj wolno wystawić na balkon. Niemniej w zimniejszych miesiącach, należy wykryć dla niej odpowiednie pomieszczenie w mieszkaniu. Podczas tradycyjnego suszenia, w wnętrzu wzrasta dawka wilgoci, jaka sprzyja występowaniu grzybów. Dlatego też coraz więcej postaci decyduje się na nabycie automatycznej suszarki albo pralko-suszarki.

Wybierz rozwiązanie dla siebie

Decydując się na kupno dwóch specjalnych urządzeń, wbrew pozorom spożytkują one mniej energii. Nie wystąpi też problem z ich umieszczeniem, bowiem można je położyć jedno na drugim. Dzięki takiemu wyjściu nie trwonimy miejsca. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na nabycie osobnych urządzeń, wyjściem będzie pralko-suszarka. Zajmuje akurat tyle pomieszczenia, co pralka, a ma wyraźnie więcej do zaoferowania. Przy wyborze najdogodniejszego rozwiązania dla siebie, zwróć także uwagę na pojemność oferowaną przez urządzenia. Przy pralce tudzież suszarce mechanicznej, jest ona do siebie współmierna. Przy pralko-suszarce, potrafią wystąpić drobne odmienności. Piorąc 8 kg ubrań, na raz potrafimy osuszyć zaledwie 5 kg. Pozostałe ubrania będą musiały zaczekać na swoją porę. Pomimo to i tak będzie to trwało mniej czasu, aniżeli w przypadku klasycznego suszenia.

Co do domu, a co do mieszkania

Jeżeli mieszkamy w wieżowcu, odpowiednio zdecydować się na pralko-suszarkę. Zaprzestaniemy się martwić, o to gdzie rozciągnąć pranie. A samo suszenie potrwa również bardzo krótko. Mimo większego poboru mocy elektrycznej, niemało osób decyduje się na to wyjście. Mając domek jednorodzinny, odpowiednio przeanalizować zakup dwóch oddzielnych urządzeń. W takich przypadkach wielokrotnie posiadamy miejsce, które spełnia rolę pralni. Bez kłopotu pomieści się tam zarówno pralka, jak także suszarka automatyczna.