Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
Uncategorized

Dlaczego wycieczka do Katowic to dobry pomysł?

Jeśli przyjedziesz na Śląsk, to należałoby zachaczyć o Katowice. To jedno z najpopularniejszych miejsc na Śląsku, gdzie poznasz nie wyłącznie historię rejonu. Będziesz miał również perspektywy, ażeby poznać zachwycający nastrój tego miasta, a dodatkowo zobaczyć mnóstwo uroczych miejsc. Zweryfikuj, dlaczego Katowice mamią tak dużo osób.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno z szczególnie rozpoznawalnych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, wcale nie są tak czarne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku wypatrzymy parki lub skwery. Miasteczko jest bogate w niemało miejsc o wartościach dziejowych. Okazem może być wieża spadochronowa położona w Parku Kościuszki, ewentualnie też Monument Powstańców, jaki ma miano największego również najcięższego pomnika w Polsce. Prócz zajmujących monumentów, w Katowicach trzeba jeszcze zwiedzić ikonę miejscowości, czyli katowicki spodek. To nie całość. W miasteczku również spotkamy się z ogromną propozycją kulturalną. Na spektakl możemy wybrać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w centrum Katowic. Atencję przyciągają ponadto takie miejsca, jak Teatr Korez czy Kinoteatr Rialto. Jednym z kluczowych fragmentów wycieczki, winna być wizyta w starym mieście. Zlokalizujemy tam budynek Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najbogatszych obiektów urzędowych, które potrafimy znaleźć w Polsce. W obiekcie znajduje się sala sejmu śląskiego, która była przykładem dla siedziby Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie wyłącznie teatry, urzędy również zabytki. W miasteczku realizowanych jest mnóstwo festiwali, między innymi OFF Festiwal. Wspominając o festiwalach, warto ponadto zwrócić uwagę na koncerty, jakie są robione w mieście. Na Katowickiej estradzie muzycznej gościły takie zespoły jak Pink Floyd bądź Rammstein, a jeszcze niemało innych znakomitych osobistości także grup muzycznych.

| Być może w podóży przyda Ci się katowice-taxi.pl

Czemu warto zawitać do Katowic

Większości osób, Śląsk kojarzy się z ciemnością, kopalniami lub hutami. Dopiero będąc na miejscu umiemy spostrzec, jak niewiele wspólnego z prawdą ma zwykle panujący domysł. Najwłaściwszym tego przykładem są Katowice. To dynamicznie rozwijająca się metropolia, w której znajdziemy niezwykłe miejsca do zobaczenia i nie tylko.