Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
Wiadomości

D. Trump prezydentem Ameryki

Donald Trump, znany milioner oraz medialny celebryta pozbawiony politycznego dorobku, zaskakując wielu ludzi wygrał wybory prezydenckie, przezwyciężając poprzednią sekretarz stanu demokratkę Hillary Clinton.

Bardzo dobry rezultat 70-letniego Trumpa to duże zaskoczenie. Wszystkie zapowiedzi w ostatnich dniach podpowiadały, że to Clinton musi zwyciężyć. D. Trump został ją w pokonanym polu w dużej mierze dzięki głosom białoskórych mężczyzn a także ewangelików, jacy od pierwszych dni stanowili najbardziej zagorzałą grupę jego kibiców. To na ogół mężczyźni pozbawieni wyższego wykształcenia, jakim nie najlepiej żyje się w nowoczesnej, światowej gospodarce. Klęska Hilary Clinton daje znać jednakże, że prawdopodobnie zagłosowało na nią zdecydowanie mniej przedstawicielek płci pięknej niż się spodziewano. Zgodnie z wypowiedziami analityków nagrania z brzydkimi wypowiedziami Trumpa o płci pięknej nie zniechęciły wyborców, jak można było przypuszczać.

O doskonałym wyniku wyborczym Trumpa zadecydowały niespodziewane zwycięstwa w wielu dużych stanach wahadłowych, w tym w Pensylwanii.

Wygrana Donalda świadczy o tym, że kolejnym prezydentem USA po raz pierwszy w historii tego kraju będzie facet bez żadnego politycznego doświadczenia. Zdaje się to być bardzo mocno dziwiące, de facto w świecie realnym może okazać się niebywale mądre, ponieważ tego typu mężczyzna odcięty od gorszych politycznych nawyków może wprowadzić w USA jak również w innych krajach wiele pozytywnych zmian.