Machina dobrych newsow

Informacje z kraju i ze swiata
Porady

Czy osoba starsza powinna mieć smartfon?

Dużo postaci uważa, że zakup smartfonu dla osoby starej, to wyjątkowo zła decyzja. Sądzą, że osoba starsza nie upora się z obsługą tak złożonego urządzenia. Drugim wspominanym powodem jest to, że Seniorzy nie wymagają telefonu typu smartfon, ponieważ nie użyją wszystkich opcji oferowanych przez urządzenie. W tym miejscu należy zadać sobie zapytanie, ile młodych postaci korzysta lub też zna wszystkie funkcje, które znajdują się w smartfonie. Seniorzy, jeżeli dać im właściwie dużo czasu, po pewnym czasie też rozpoczną posługiwać się nimi efektywnie.

Wygoda eksploatacji

Bzdurą jest to, iż staruszkowie posiadają kłopot z obsługą nowoczesnych udogodnień. Wystarczy przeznaczyć im zaledwie nieco czasu. Pokazać, w jaki sposób, mogą korzystać z konkretnego modelu. Smartfon dla starszego ma olbrzymią przewagę nad tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Zwłaszcza, wolno zaadaptować rozmiar czcionki, która ma być pokazywana. Po drugie, na pulpicie urządzenia można ulokować ikony błyskawicznego wybierania numeru, przez co jednostka starsza nie będzie musiała tracić czasu, aby wykonać istotny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Istotne jest także to, że w smartfonie nie ma tradycyjnej klawiatury, jaka potrafi być dla jednostek starszych problemem. Mogą ich po prostu nie zauważyć. Smartfon ma tę korzyść, że klawiatura cyfrowa zajmuje nadzwyczaj istotną część ekranu również jest wyjątkowo dokładnie widzialna. Ponadto, nawigacja po smartfonie jest sporo przystępniejsza, niż po klasycznym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile trzeba było się naklikać, by wyszukać właściwy kontakt, do którego planowaliśmy wykonać telefon.

Telefon komórkowy bądź smartfon?

Coraz więcej starszych woli iść z duchem czasu także posiadać innowacyjne rozwiązania. Na pewno odnajdą się jednostki, które cenią sobie tradycje również zostaną przy wyborze tradycyjnego telefonu komórkowego. Starczy jednakże zaprezentować im przewagi, jakie posiada smartfon, takie jak duży dotykowy ekran, bądź też szansa wykonywania zdjęć, ażeby uwiecznić chwile z wnukiem. Sami zauważycie, jak błyskawicznie zmienią stanowisko również będą pożądali zacząć korzystać z innowacji.